Odpowiednie ustawienie geometrii kół samochodu jest istotne ze względu na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Złe ustawienie kół może doprowadzić do szybszego zużywania się opon. Ale zmniejszenie żywotności ogumienia to najmniejszy problem – zdecydowanie poważniejszym jest np. niemożność zachowania odpowiedniego toru podczas jazdy. Zaobserwowanie takiego zjawiska należy potraktować poważnie – to sygnał, że geometria kół pojazdu nie została ustawiona tak, jak powinna. Odpowiednie ustawienie geometrii 3D przy pomocy urządzenia jest więc bardzo ważnym krokiem przy serwisowaniu. Każdy właściciel pojazdu powinien chociaż raz do roku sprawdzić zarówno geometrię kół, jak i ich wyważenie.

Konsekwencje, które mogą mieć miejsce przy nieprawidłowym ustawieniu geometrii kół, są bardzo poważne. Z tego względu na stanie każdego dobrego warsztatu samochodowego muszą znaleźć się urządzenia do geometrii 3D oraz odpowiednie wyważarki do kół. Specjalizując się w dostarczaniu maszyn do warsztatów samochodowych, proponujemy urządzenia do ustawiania geometrii kół i osi pojazdów o różnych parametrach.

Geometria kół komputerowa / 3D – nasze urządzenia

W ofercie mamy różnorodne komputerowe urządzenia, które służą do pomiaru ustawień geometrii kół i osi pojazdów. Dostępne modele różnią się parametrami technicznymi. Proponujemy urządzenia:

  • pozwalające dokonać pomiaru w technologii komputerowej oraz 3D,
  • obsługujące urządzenia o zakresie średnic felg od 10 do 24 cali,
  • wyposażone m.in. w blokadę kierownicy i hamulca.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.