Podgrzewacz indukcyjny to urządzenie służące do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną.

Korzystając z reguł indukcji elektromagnetycznej, mogą dostarczyć ogromną ilość ciepła do konkretnego miejsca w ciągu zaledwie kilku sekund na głębokość 4mm. Nagrzewają metal do ‘czerwonego’ (temperatura ok. 1000˚C) na obszarze 7x12mm i grubości 4mm w ciągu 1 sekundy. Nagrzewając wyłącznie wybrane miejsce nie uszkadzają szyb, elementów gumowych, plastykowych oraz powierzchni pomalowanych w bezpośrednim otoczeniu pracy podgrzewaczy.

Zalecane do każdego serwisu pojazdów osobowych i dostawczych do napraw blacharskich i mechanicznych. Do zastosowań przy remontach i ustawianiu geometrii kół, w punktach wymiany opon i warsztatach mechanicznych. Ułatwiają demontaż zablokowanych śrub, nakrętek, sworzni, łożysk i innych części samochodowych.

Gwarantują zmniejszenie czasu naprawy i maksymalną kontrolę nagrzewania podczas pracy. W odróżnieniu od palnika gazowego – podgrzewacze indukcyjne nagrzewają metal tylko w wybranym miejscu do temperatury 500-600˚C nie zmieniając charakterystyki technicznej stali.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.