Wyważarka do kół B212 dostarcza wszystkie niezbędne funkcje zapewniające bezpieczne i precyzyjne wyważenie koła. Dzięki wyjątkowo kompaktowej obudowie wymagania związane z rozmiarem przestrzeni roboczej ograniczone zostały do minimum

Wyważarka do kół B212 wyposażona jest w 16-bitowy mikroprocesor zapewniający wysoką dokładność oraz odpowiednią prędkość. Wyważarka posiada wszystkie niezbędne dla operatora funkcje jak np.:

  • SPLIT (podział ciężarków w celu schowania ich za ramionami obręczy),
  • MARS (minimalizacja niedoważenia statycznego),
  • AFC (automatyczna kalibracja uchwytów dodatkowych),
  • ALU-S.

Panel sterowania 3D umożliwia intuicyjną obsługę od samego początku. Niewielka liczba przycisków umożliwia łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Pamięć Flash pozwala na aktualizację oprogramowania wyważarki w kilka sekund poprzez podłączenie wyważarki do komputera PC. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikowi dostęp do aktualnego oprogramowania i pozwala na pracę przy urządzeniu posiadającym zawsze najnowsze rozwiązania.

Elegancka i ergonomiczna obudowa posiada 6 przegród na ciężarki oraz 3 gniazda na standardowe stożki centrujące. Przechowywanie dodatkowych uchwytów umożliwiają specjalne zaczepy umieszczone na boku obudowy w liczbie 4 sztuk. Innowacyjna kompaktowa obudowa zaprojektowana została w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu ograniczać przestrzeń roboczą.

Elektroniczne sterowanie pracą silnika G4.Extreme

Nowa technologia G4.EXTREME to przede wszystkim:

  • elektroniczne sterowanie pracą silnika (inwerter),
  • cicha praca i możliwość zastosowania wytrzymałego, 3-fazowego silnika,
  • stała prędkość obrotowa koła.

Zalety systemu G4.EXTREME: łagodny start i stop, mniejsze wibracje, cicha praca, większa niezawodność elektroniki dzięki braku styków elektromechanicznych.

Precyzyjna konstrukcja mechaniczna

Sercem wyważarki jest 3-sensorowy system pomiaru VQI oraz opracowany przez FASEP układ zintegrowanego wału napędowego IFS. Rozwiązania te znacznie zwiększają dokładność centrowania i niezwykle korzystnie wpływają na dokładność wyważenia koła. Wysokiej wytrzymałości wał umożliwia montaż koła o masie maksymalnej równej 75kg.

Automatyczny system pomiaru koła

Wyważarka do kół Fasep B212 wyposażona jest w standardzie w automatyczny pomiar odległości i średnicy koła 2D.